Potetene vokser som bare dèt, og begynner å få blomsterknopper. De vokser litt ujevnt, da jeg har 3 forskjellige sorter. Gulrøttene kommer fint, men de er saktevoksende i forhold til potetene.
Salat og Reddiker vokser også bra, ikke så lenge til Ruccolaen kan høstes. Jeg har sådd en "ladning" til av reddik og ruccola. Isbergsalaten må vokse en 2-3 uker til før den kan høstes.
Den Thailandske Basilikumen plantet jeg ut i forrige uke. Den kommer fint. Gleder meg til å smake på den, for den har en litt spissere og sterkere smak enn vanlig Basilikum:o)
Jeg dyrker noen Thailandske urter, fordi jeg liker å lage Thaimat. Koriander brukes mye i det Thailandske kjøkken. Jeg bruker den i en suppe som kalles Tom Yum Gung. Jeg skal komme med oppskrift ved en annen anledning:o)
Vel, det var litt om kjøkkenhagens Status pr. 20.06
Ha en fin dag!




3 kommentarer:
Det ser sørme lækkert ud, du har sans for det.
Giver du en skål suppe næste gang vi er på dine kanter.
Dette var gøy å se! Har lurt på koriander selv, men har vært usikker på om den kan stå ute. Nydelig og inspirerende kjøkkenhage :)
Three times a day darling.......xxx...hahahahahahah!!
Legg inn en kommentar